Blog

22 Temmuz 2019

MÜKAD RSPINFO’ya Katıldı

MÜKAD olarak 17 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Rekabetçilik ve Yenilik Operasyonel Programı (RYOP) içerisinde yer alan RSPInfo ” bilgilendirme etkinliğine davet edildik. Davete MÜKAD başkanı Esma Sarıaslan ve YK üyesi Şebnem Özkal katılım sağladılar.

RSPINFO
RSPINFO

Bu etkinlikte verilen seminerler ve paralel oturum çalışmalarından edindiğinimiz izlenimlerle, derneğimiz adına faydalı çıkarımlarımız olmuştur. Konu ile ilgili olarak Avrupa Birliği Komisyonumuzda paylaşılmak üzere raporlar hazırlanmaktadır.

IPA projelerinin uygulama aşamasında özellikle teknik  içerikli mal ve hizmet alımlarında uzman personele ulaşma sıkıntısı çeken faydalanıcılar olduğu görülmüştür. MÜKAD bu konuda kendi üyeleri arasından uygun nitelikte teknik personelle bedeli mukabilinde destek sağlayabileceğini yetkililere iletmiştir.Konu ile ilgili olarak sistemin içerisinde olma çalışmalarımız devam edecektir.

Haberler & Duyurular , , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir