Şivezat Şeniz Dedeağaç

Şivezat Şeniz DedeağaçGazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Bölümü’nü 1982 yılında bitirdi. İş hayatına 1983 yılında Ankara Alarko’da Sistem Satış Mühendisi olarak başladı. 1987 yılında Evre Müşavirlik ve Mühendislik A.Ş. firmasına geçerek Proje Mühendisi pozisyonunda çalıştı. Pek çok askeri projenin mekanik tesisat tasarımını başarı ile gerçekleştirdi.

1997 yılında bir süre Metiş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’de Teklif Hazırlama bölümünde çalıştı. 2000 – 2002 yılları arasında HES Müh. Ltd. Şti.’de Şantiye Kontrol Mühendisliği yaptı. Ardından TÜSTAŞ Sınai Tesisler A.Ş.’de Proje Mühendisliği yaptı ve 2007 yılında emekli oldu.

Bir mesleki sivil toplum kuruluşu olan Makine Mühendisleri Odası (MMO) Ankara Şubesi’nde çeşitli komisyonlarda görev aldı. Ayrıca Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nde (TTMD) Sempozyum Düzenleme Kurulu’nda bulundu. Dernekte oldukça uzun bir süre zarfında eğitim seminerlerinin düzenlenmesine yardımcı oldu.

Uzun süren bir emeklilik hayatından sonra Mühendis Kadınlar Derneği (MÜKAD) ile tekrar yaşama döndüğünü ifade eden Dedeağaç, sosyal sorumluluk faaliyetlerini MÜKAD bünyesinde sürdürmektedir.