Şehnaz Uysal

Şehnaz Uysal1961 yılı Sivrihisar – Eskişehir doğumludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Sivrihisar’da tamamladıktan sonra, Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünü’nden mezun oldu. Ardından Makine Mühendisliği Isı Bölümü Master programını tamamladı. Çalışma hayatına, 1986 yılında TEBA ISK Ltd. Şti.’de Satış – Pazarlama Mühendisi olarak başladı. Yaklaşık iki yıl sonra Bölge Müdür Yardımcısı unvanına terfi ederek bu pozisyonda 20 yıl civarında çalıştı.

Firma, yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle faaliyetlerine son verince KLS Isıtma Soğutma Klima firmasına geçiş yaptı. Bu firmada 6 yıla yakın süreyle Bölge Müdürü pozisyonunda çalıştı. Bu pozisyonda iken bir “marka” yaratmanın onurunu yaşadı. Halihazırda, ATC Havalandırma Sistemleri Ltd. Şti.’de Bölge Müdürü olarak iş yaşamını sürdürmektedir. ODTÜ’de Sosyal Psikoloji dalında Master eğitimini sürdüren bir oğlu bulunmaktadır.

Ataerkil bir düzen içinde yetişen, kendini kanıtlamış bireylerden biri olarak kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunmak ve onlara rol model olabilmek amacıyla Mühendis Kadınlar Derneği’nde (MÜKAD) olmayı tercih eden Uysal, “bir insan değişir, dünyayı değiştirir” inancıyla MÜKAD Yönetim Kurulu üyesi olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir.