Görkem Gök

Görkem Gök Mükad1979 yılında İzmir’de doğdu. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir an önce kendi ayakları üzerinde durma hevesiyle daha öğrenciyken proje tasarım yapan bir firmada tesisat sektörüne girdi. 3 yıl proje tasarım deneyimi kazandıktan sonra satışa geçerek edinmiş olduğu teknik kazanımları çeşitli yabancı şirketlerde değerlendirdi.

Empati ve paylaşmanın insan olmanın gereği olduğuna inan Gök, bugüne kadar bu konuda ki önceliği hep çocuklara vermiştir. Bireysel çabalarının haricinde çalıştığı yabancı şirketlerden birinde geliştirdiği sosyal sorumluluk projesiyle kazandığı hibe bütçeyle Ankara Sincan Kadın Tutukevi’nde anneleriyle beraber kalmak zorunda olan kader mahkumu 0-6 yaş grubu çocuklara oyun parkı yapılmasını sağlamıştır.

“Bir kadın değişirse aile değişir, bir aile değişirse toplum değişir” düşüncesiyle çağdaş toplumun çekirdeğinin kadın olduğuna yürekten inanmaktadır. Tesisat sektöründe ki tecrübeli büyükleri ve arkadaşları ile dost yemeklerinde bir araya gelerek oluşturulan enerjinin, hayata yeni adım atacak genç kızlarımıza maddi-manevi ışık olacağına yürekten inanarak MÜKAD ‘ a üye olmuştur.